• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj piękno Norwegii
Jeśli ktoś chciałby wybrać się na wczasy do kraju w którym będzie mógł przede wszystkim podziwiać piękne krajobrazy, to Norwegia z całą pewnością zalicza się w takiej sytuacji do zdecydowanie najatrakcyjniejszych propozycji. Kraj ów powszechnie uważany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, i trudno byłoby nie zgodzić się co do tego, że w stwierdzeniu tym jest rzeczywiście wiele racji.
Norwegia jest krajem o niesamowicie wręcz pięknym i jednocześnie różnorodnym środowisku naturalnym. W południowej jej części spotkamy zwłaszcza ogromne łańcuchy górskie oraz legendarne fiordy, które należą do najpiękniejszych na świecie. Północna cześć kraju leży już w strefie polarnej, w związku z czym możemy podziwiać tam krajobraz typowy dla tundry, zaś w zimie również i zorzę polarną. Ponadto jest to bardzo czysty kraj, więc całe środowisko naturalne nie jest w nim ani trochę skażone – będzie to więc doskonała propozycja dla każdego, bez względu na to, w jaki sposób zamierzamy tutaj spędzać czas.
Oczywiście, w Norwegii możemy znaleźć także i całe mnóstwo pięknych miast, takich jak przede wszystkim Oslo, jej stolica. Z czystym sercem można zatem powiedzieć, że jest to fantastyczne miejsce na najróżniejsze wakacyjne wyjazdy dla praktycznie każdego z nas!

Categories: Turystyka

Comments are closed.