• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkrywanie słonecznej Portugalii

{Odkrywanie malowniczej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najbardziej urokliwych krajów w Europie. Choć ogólnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród turystów, aniżeli Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to wcale nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. Szczególnie, że Portugalia jest całkiem niedroga, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co w takim razie warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, należy otwarcie przyznać, iż Portugalia ma dużo do zaoferowania. Początkowo warto brać pod uwagę Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa w tym momencie o tym, iż Lizbona jest kilkukrotnie bardziej zamożna, niż inne regiony kraju, który być może nie jest biedny, ale jednak daleko mu do zamożności – np. za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, chociażby z takiego powodu, iż jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mówimy o klimacie, nie można nie napisać o wspaniałych plażach, które są idealne dla zwolenników plażowania oraz ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest fantastycznym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko piękne, ale także oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na Starym Kontynencie
Wiele osób nawet uważa, iż Włochy to najpiękniejszy kraj na świecie. Ciężko generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko wspaniałe zabytki czy plaże, lecz także dały dla nas genialnych naukowców, przepyszne jedzenie czy szybkie samochody. Warto jednakże skupić się bardziej na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z polskich miast codziennie latają jakieś samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I właśnie Rzym oraz Mediolan warto na początku zwiedzić.
Choć akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera raczej negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest niezmiernie urokliwym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Bardzo dobre są również miejscowości zlokalizowane w Toskanii. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zwiedzić Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, lecz także warta większej uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednakże jednym z najładniejszych miejsc na Ziemi. Ogólnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie piękne miejsca. To pokazuje znaczenie Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z tęsknotą wyczekuje na jakże wspaniały okres którym jest urlop. Po długich miesiącach wytężonej pracy nareszcie nadchodzi ta chwila kiedy możemy wspólnie z rodziną wyjechać na wspólny wypoczynek. Teraz opcji w tym zakresie posiadamy tak wiele, iż niełatwo bywa podjąć decyzję. Warto zapoznać się dokładnie z ofertami przeróżnych agencji turystycznych, które mają nierzadko do zaproponowania wiele ciekawych lokalizacji w dobrej cenie.
Jeśli tylko mamy taką sposobność i chcemy trochę zaoszczędzić, warto zdecydować się na odpoczynek w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Oprócz tego, że ceny wówczas bywają znacznie niższe, to liczba turystów w najpopularniejszych miejscach jest również mniej frustrująca. Wybierając cel naszej podróży pamiętajmy również żeby oprócz wartości wypoczynkowych, do których zalicza się morze czy dobrej klasy hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wspaniałą pogodę i ciekawe zabytki do obejrzenia jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż państwa, a więc Ateny, jest zupełnie przepełniona ważną historią, którą każdy powinien znać. Decydując się na wyjazd do Grecji można być pewnym, że nie dosięgnie nas znużenie. W każdym momencie bowiem Ateny zachwycą nas kolejnymi wspaniałymi budowlami oraz opowieściami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według wielu osób może być uważany za niemalże raj. W końcu to wspaniałe państwo, w którym nieustannie świeci słońce, wynagrodzenia są przyzwoite, a do tego cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, iż Australia jest takim miejscem, do którego chce pojechać naprawdę wielu podróżnych. Jeżeli należysz do owego grona, powinieneś głównie wiedzieć, że podróż do Australii to duży wydatek. To w końcu kraj położony na końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednak jeżeli postaramy się, pewnie uda nam się zwiedzić ten wspaniały kraj. Należy najzwyczajniej w świecie ustalić sobie jakiś cel!
A należy jasno napisać, że Australia ma do zaoferowania dla gości wiele atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest zamieszczane na czołowych miejscach, jeśli wziąć pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje wiele zabytków, np. słynną Operę, ale również dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest również Melbourne – miasto, w którym organizuje się Australian Open. Co ciekawe, w Australii raczej nie mieszka zbyt wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można powiedzieć, że zdecydowana większość Australijczyków mieszka w dużych miastach we wschodniej części kraju – chociaż jest także spore miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni państwem na świecie, który oferuje nam całe mnóstwo naprawdę pięknych widoków oraz Najbardziej znaczące zalety Unii Europejskiej
Chociaż UE to teraz siedlisko potężnej biurokracji i wartości, które generalnie nie służą naszemu kontynentowi, w tym także Polsce, to jednakże wydaje się, że z polskiego punktu widzenia Unia Europejska ma więcej atutów, niż minusów. W końcu jeśli po 1990 roku nie poszlibyśmy za Unią, Zachodem, bylibyśmy dużo biedniejszym krajem, które do tego byłoby pod strefą rosyjskich wpływów. Absolutnie żadna osoba, która choćby odrobinę orientuje się na kwestiach mających związek z geopolityką, bardzo dobrze wie, iż wybór Polski był prosty – UE, Zachód bądź Rosja, Wschód. Takie są realia, zatem trudno z nimi polemizować.
Dużym atutem wejścia Polski do Unii Europejskiej jest otworzenie dla Polaków granic. Oczywiście na przykład mieszkańcy Szwajcarii także nie mają większych problemów z przekraczaniem granic, lecz to specyficzne państwo. Nie możemy również zapominać o miliardach euro z unijnych funduszy. Choćby drogi są przynajmniej częściowo budowane za te pieniądze, które dała nam Unia Europejska. Nie możemy zapominać, iż jakimś plusem UE jest również to, że można inwestować bez przeszkód pieniądze w na przykład Irlandii bądź Włoszech. Wydaje się więc, iż to dobrze, że w roku 2003 nasi rodacy powiedzieli jednogłośnie tak UE. Jeśli nie Unia Europejska, to niby co?

1. Kliknij tutaj

2. Przeczytaj więcej

3. Przeglądaj

4. Tutaj

5. Więcej informacji

Categories: Turystyka

Comments are closed.