• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznawaj urokliwe zakątki Skandynawii!

Odwiedź Węgry!
Europa Środkowa niewątpliwie jest regionem w którym znajdziemy bardzo wiele interesujących krajów. Polska jest tu oczywiście jednym z najlepszych przykładów, choć naturalnie warto od czasu do czasu wybrać się za granicę, gdyż z powodu niewielkiej odległości nie wydamy na to zbyt wielkich pieniędzy a równocześnie zwiedzimy w taki sposób sporo interesujących miejsc.
Do zdecydowanie najbardziej godnych uwagi propozycji z pewnością należą tu Węgry, znajdujące się stosunkowo niedaleko od Polski – pomiędzy naszymi krajami stoi jedynie Słowacja. Pomimo tego, że nie jest to obecnie zbyt duży kraj, to jednak możemy w nim zobaczyć zarówno wiele pełnych uroku miast jak i urzekających krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Budapeszt, który wszystkimi oferowanymi przez siebie zabytkami potrafi wprawić w prawdziwy zachwyt osoby z nawet najbardziej wygórowanymi wymaganiami. Jeśli chodzi o środowisko naturalne, to jednym ze zdecydowanie najciekawszych miejsc jest tutaj słynne jezioro Balaton, będące największym zbiornikiem wodnym tego typu w tej części Europy.
Jak zatem widać, Węgry bez wątpienia mają do zaoferowania sporo interesujących rzeczy. Ciekawostką może być również fakt, że Polacy i Węgrzy dzielą ze sobą wspólną historię oraz trwającą już od całych wieków przyjaźń, przez co wakacje w tym państwie będą jeszcze ciekawszą propozycją dla każdego z nas.

Categories: Turystyka

Comments are closed.